Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nauczyciele dzieciom

Wcielili się nie tylko w role członków Świętej Rodziny, ale także aniołów czy diabłów.

Tradycyjnie co roku w Zespole Szkół Nr 2 w Elblągu przy ul. Wyżynnej 3 przedstawiane są jasełka bożonarodzeniowe. O wyjątkowości tegorocznych jasełek zadecydował fakt, iż wykonywane były przez grono pedagogiczne i dyrekcję.

- Nauczyciele wcielili się zarówno w role Józefa i Maryi, Trzech Mędrców ze Wschodu i pasterzy, ale także zagrali postacie diabłów i aniołów - mówi Józefa Chmura, reżyser przedstawienia. - Moim zdaniem spisali się wybornie - uśmiecha się.

­Ważne przesłanie biblijne jasełek przeplatane było kolędami śpiewanymi wspólnie z uczniami i rodzicami.

- Brawa, którymi nagrodzono wszystkich nauczycieli, świadczą o tym, że po raz kolejny nauczyciele sprawdzili się w rolach aktorów znakomicie - opowiada pani Józefa. - Był to bardzo miły dzień, w ciepłej atmosferze świątecznej, którego dopełnieniem były wigilie klasowe.

Oprawę muzyczną tych nietypowych jasełek przygotowała Anna Chadaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy