Na urodzinach u Pana Jezusa przejdź do galerii

Nie zabrakło życzeń, prezentów i urodzinowego tortu.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku, od dłuższego czasu, podczas lekcji religii, przygotowywały się tego ważnego wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie. Pomagali im w tym katecheci.

Dzieci własnoręcznie wykonały laurki i prezenty. Przyniosły je na Mszę św. odprawianą 25 grudnia o godz. 12 w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. Ks. Józef Miciński, proboszcz opowiedział im o znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia.

Później dzieci, wykonane przez siebie prezenty, złożyły do żłóbka Panu Jezusowi. Były piękne zrobione bombki, aniołki, laleczki, kwiatki, laurki. Nie zabrakło życzeń. Część z nich przeczytano na głos. "Panie Jezu w dniu Twoich urodzin życzę Tobie dużo szczęścia i radości, bądź zawsze przy nas, chroń mamę i tatę, o to proszę bardzo” - powiedział Fabian z kl 3c".

"Jezu dziękuję Ci, że tak długo nam pomagasz, jesteś  z nami już 2016 lat! Dziękuję za Twoje narodzenie. Bez Ciebie świat byłby bardzo smutny” - podziękowała Kasia z kl. 2a.

"Drogi Panie Jezu, w dniu Twoich urodzin chcę się przy Tobie pomodlić za moich rodziców, dziadków, za nauczycieli i moją klasę i jeszcze za Polskę. Pozdrawiam Ciebie  z moją klasą 3b. Twoja Hania".

„Nasz Jezu, dziś są Twoje urodziny, dziękujemy że nas zaprosiłeś, zrobiłem Ci w prezencie aniołka. Ciekawe jakby wyglądał Twój urodzinowy tort, czy pomieściłoby się na nim 2016 świeczek? Kocham Cię Jezu. Karolina".

"Cieszę się Panie Jezu, że 25 grudnia masz urodziny, na pewno będzie dużo gości i ja też przyjdę z rodzicami. Życzę Ci, abyś zawsze był z nami i uśmiechaj się do nas często. Bartek" - poprosiło kolejne dziecko.

Urodziny nie mogą się odbyć bez tortu. Dzielił nim ks. Józef Miciński po Mszy św. Radosne świętowanie urodzin Pana Jezusa zakończył wspólny śpiew kolęd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..