Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kolęda wielu serc przejdź do galerii

Koncert ten to przypomnienie, że muzyka ma łączyć, a nie dzielić ludzi.

W niedzielę 8 stycznia w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Nowym Dworze Gdańskim odbył się II Koncert Kolęd i Pastorałek. Wydarzeniu przyświecało hasło „Kolęda wielu serc”. Organizatorem wydarzenia był miejscowy, znany szerokiej publiczności kościelno-miejski chór Sursum Corda, którym kieruje organista Sławomir Tyburski.

- Celem koncertu było zaproszenie mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego do wspólnego kolędowania. Przy okazji było to przypomnienie, że muzyka ma łączyć, a nie dzielić, stąd też po raz kolejny zdecydowano się na nadanie wydarzeniu tytułu „Kolęda wielu serc” - tłumaczy Justyna Suszewska, członkini chóru.

Podczas koncertu w kościele wybrzmiały tradycyjne, dobrze wszystkim znane kolędy, jak i mniej znane pastorałki. - Spotkanie wywołało u słuchaczy wiele pozytywnych emocji, nie zabrakło łez wzruszenia, a podziękowaniom nie było końca. Była to prawdziwa uczta dla serca i ucha - ocenia Justyna Suszewska.

Podobnie jak w roku ubiegłym z chórem Sursum Corda wystąpiły dzieci z nowodworskich parafii oraz młodzież z miejscowego gimnazjum. Koncert odbył się w niedzielę 8 stycznia. Wydarzenie to przyciągnęło wielu słuchaczy, nie zabrakło przedstawicieli miejscowych władz, ludzi ze świata kultury oraz księży.

Chór Sursum Corda regularnie bierze udział wydarzeniach organizowanych przez Nowy Dwór Gdański, a także reprezentuje region wśród zagranicznych miast partnerskich. W najbliższą niedzielę chór usłyszeć będzie można w nowostawskim Agape.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama