Nowy numer 07/2024 Archiwum

Będzie ciekawie

Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano na czas ferii dla dzieci i młodzieży.

W naszym regionie rozpoczęły się ferie zimowe. Czas ten, nawet jeśli dla wielu nie wiąże się z wyjazdem, wcale nie musi oznaczać wyłącznie godzin spędzonych przed ekranem komputera, telewizora czy telefonu. Oto jakie atrakcje przygotowano dla tych, którzy zdecydowali się na ferie w mieście.

Elbląg

- Od dziś 14 tys. 600 uczniów rozpoczyna ferie zimowe, ale oferta dla nich przygotowana jest już od dnia 21 stycznia - powiedział Piotr Żuchowski, doradca prezydenta Elbląga. - Robimy wszystko, by uczniowie nie spędzali wolnego czasu przy komputerze, tylko korzystali z aktywnych form wypoczynku. Trzeba robić wszystko, aby dzieci w okresie ferii, po prostu wypoczywały, a nie siedziały przed komputerem i ta oferta ma też temu służyć. Przede wszystkim wypoczynek, ale najlepiej w sposób aktywny.

Władze miasta oferują przede wszystkim aktywny wypoczynek. Na strefę sportu położono duży nacisk. 11 stowarzyszeń sportowych otrzymało od miasta dofinansowanie, a łączna suma przekazana z budżetu wyniosła tak jak w latach ubiegłych 40 tys. zł. Ponadto Departament Edukacji i Sportu w swoim budżecie przygotował sumę 180 tys. na organizację i dofinansowanie ferii zimowych. W ramach tej sumy przygotowano półzimowiska w 7 placówkach edukacyjnych dla 1160 uczestników.

Ponadto Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oddał do dyspozycji swoje najlepsze obiekty: lodowisko, CRW Dolinka oraz HSW przy Grunwaldzkiej. Na lodowisku tradycyjnie mnóstwo zajęć na lodzie organizowanych przez dział imprez, czyli gry i zabawy, np. hokej i codziennie dostępna jest ślizgawka, nieodpłatna. Lodowisko to także sala do tenisa, do fitnessu, zajęcia będą także z boksu. Na lodowisku 5 lutego, na podsumowanie ferii, odbędzie się "Karnawał na lodzie".

Ci którzy po wysiłku fizycznym (lub zamiast niego) będą chcieli zażyć trochę kultury również nie powinni narzekać. - Miejska biblioteka przygotowała w każdej ze swoich filii ciekawy program dla dzieci i młodzieży, np. gry, edukacja, zajęcia plastyczne, konkursy, także czytanie, informacje o podróżach - wyjaśniał Adam Jocz, z Departamentu Promocji i Kultury.

W Galerii EL będą odbywały się zajęcia pod znakiem plastyki. Bardzo szeroką ofertę przygotował także Młodzieżowy Dom Kultury. Oprócz zajęć prowadzonych na co dzień, jak nauka gry na gitarze czy szachów, w tym roku także będą zajęcia z nauki szybkiego czytania, mnemotechnik szybkiego uczenia się, uczenia się języków obcych.

Oprócz licznych atrakcji władze miasta w oferują przede wszystkim darmową komunikację miejską dla grup zorganizowanych czy bezpłatne wstępy na różne wydarzenia, jak choćby mecze handballowej Superligi kobiet i mężczyzn.

Wszystkie zajęcia, godziny, czas trwania, jest dostępny w przygotowanym informatorze dot. ferii zimowych w Elblągu, który można znaleźć pod tym adresem.

Iława

Mnóstwo atrakcji dla iławskich dzieci przygotowało miejskie Centrum Kultury. Są to m.in. projekcje atrakcyjnych filmów połączonych ze zwiedzaniem kinoteatru, warsztaty rzeźbiarskie czy dzień gier.

Warto odwiedzić również "szkołę pisania" gdzie będzie można zarówno nauczyć się tworzenia opowiadań, jak i poprawić swój warsztat pisarza. Dla lubiących taniec zorganizowana zostanie dyskoteka.

Szczegółowy plan na stronie Iławskiego Centrum Kultury.

Pasłęk

Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku, w czasie ferii, zaprasza na lodowisko „Biały Orlik”. Lodowisko jest czynne codziennie w godzinach 11-14 oraz 16-20. Wejście na lodowisko następuje o pełnych godzinach na 45 minut. Osoby pełnoletnie za wejście zapłacą 3 zł. Dzieci 1 zł lub 2 – w zależności od wieku.

Nowy Staw

Bogaty program zajęć dla dzieci i młodzieży przygotował dom kultury w Nowym Stawie. We wtorek 23 stycznia odbędzie się m.in. feryjne Grand Prix w szachy. Rozpoczęcie o godz. 10. W środę dzieci uczestniczyć będą m.in. w „Feryjnej Naleśnikomani” (godz. 10).

W piątek o godz. 13 rozpocznie się spotkanie z zimowymi piosenkami, czyli karaoke dla dzieci. Podsumowaniem feryjnych spotkań będzie sobotnie ognisko z kiełbaskami przy Orkiestrze z wyobraźnią.

Szczegółowy plan na stronie Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy