Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ta noc ma moc

Odpowiedz na wezwanie papieża Franciszka, który mówi: Niech każdy z nas czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem naszych zniewolonych braci i sióstr, upokorzonych w swej godności.

Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Elblągu zaprasza do modlitwy za współczesnych niewolników w III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Wzorując się na Sieci Bakhita sanktuarium zachęca do wzięcia udziału w Nocnym Czuwaniu: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia”. Czuwanie odbędzie się z 3 na 4 lutego 2017 r. w kaplicy Miłosierdzia Bożego od 21.00.

- W związku ze zbliżającym się III Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, obchodzonym w Kościele 8 lutego, pragniemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka, który mówi: Niech każdy z nas czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem naszych zniewolonych braci i sióstr, upokorzonych w swej godności - mówi o. Piotr Wiśniewski CSsR.

Jak przypominają na swojej stronie organizatorzy, niestety, wśród współczesnych niewolników są również dzieci, które zamiast być chronione i doświadczać miłości oraz wsparcia, są okradane ze swego dzieciństwa i muszą przechodzić dramaty, które mają swoje konsekwencje w całym ich dalszym życiu. "Niechaj wyrazem naszego zaangażowania i troski o ich los będzie nasza modlitwa" - czytamy.

Program nocnego czuwania obejmuje następujące punkty:

Piątek 3 luty 2017:

  • 21.00 - Różaniec
  • 22.00 - Droga Krzyżowa wraz z Godziną Głosu Ofiar handlu ludźmi
  • 23.00 - Modlitwa uwielbienia

Sobota 4 luty 2017:

  • 00.00 - Eucharystia
  • 00.50 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Od 1.15 do 6.00 nocne czuwanie (różaniec, litanie, modlitwy za zmarłych…)

Do modlitwy zapraszają Redemptoryści i Wspólnota Sodalicji fatimskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL