Nowy numer 48/2023 Archiwum

Tak idę przejdź do galerii

Po raz pierwszy w rekolekcjach powołaniowych uczestniczy 11 osób. Dla pozostałych rekolektantów to już kolejne takie spotkanie.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu trwają rekolekcje powołaniowe. Bierze w nich udział 21 chłopców. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Zejdź z kanapy! Idź i głoś!”

- Hasło rekolekcji rozbieramy na czynniki pierwsze - mówi ks. Sławomir Milde, prowadzący rekolekcje. - Pierwszy dzień naszych spotkania upłynął pod znakiem słów: „Zejdź z kanapy.” Konferencja była poświęcona temu, co zrobić by z niej zejść - kontynuuje.

Rekolektanci mogli zastanowić się, czy lubią być odważni, chcą wychodzić z inicjatywami, a zadania im powierzone wykonują z ochoczym sercem.

Konferencje, tematy medytacji nawiązują do nauczania papieża Franciszka. Rekolektanci mogli również odpowiedzieć sobie na pytanie czy są ludźmi ryzyka - ryzykują z Panem Bogiem? Czy są młodzi, czy są młodymi emerytami?

- Patrzymy na to pod kątem powołania. Czy jestem osobą, która odpowiada: „Tak idę”, czy raczej ociągam się, boję się cokolwiek zrobić - wskazuje ks. Sławomir.

Po raz drugi w rekolekcjach w WSD uczestniczy Dominik Żmuda z parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu. - Tu jest bardzo fajna atmosfera, mogę poznać wiele ciekawych osób - opowiada. - Dużo czasu mogę spędzić w ciszy, z Panem Bogiem - kontynuuje. Dominik nie zapomina dodać, że jest dobre jedzenie.

- Udział w rekolekcjach zaproponował mi ks. Sławek. Stwierdziłem, że to dobra okazja, by pobyć w seminarium i poznać nowych ludzi. Przyszedłem - mówi Jakub Jabłoński z parafii św. Brata Alberta w Elbląg.

- Znalazłem ogłoszenie i stwierdziłem, że chcę zobaczyć, jak tu jest, posłuchać tego co powiedzą. Obejrzeć seminarium - kontynuuje Karol Palczewski z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. - Jestem zadowolony, że tu przyjechałem. Choć wcześniej zastanawiałem się, czy warto tak spędzić ferie - dodaje. Karol, tak jak Jakub, na rekolekcjach powołaniowych jest po raz pierwszy.

Razem z rekolektantami w seminarium jest 6 kleryków-animatorów. Kl. Robert Dłuszczakowski animatorem jest po raz drugi. Poprzednio funkcję tę pełnił trzy lata temu. - Uczestnicy rekolekcji mają ciekawe pomysły na życie i fajnie je przedstawiają. Świetnie się integrują. Każda chwila, zbudowana na bazie różnych osobowości rekolektantów powoduje, że i ja sam jestem zaskakiwany - przyznaje.

Rekolekcje powołaniowe „Zejdź z kanapy! Idź i głoś!” rozpoczęły się 28 stycznia. Zakończą się 1 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy