Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wprowadźmy na to modę przejdź do galerii

Uroczystą galą w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu zainaugurowano Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

- Chcemy, aby dzięki tym nadchodzącym dniom zacząć wprowadzać w życie modę na małżeństwo - mówiła Anna Bialik, koordynator trójmiejskiego MTM.

Jak wyjaśniła w rozpoczynającym się właśnie czasie chodzi o to, aby wychwalać małżeństwo. - Chcemy pokazywać te dobre małżeństwa, a mamy setki tysięcy przykładów. Chcemy świętować, celebrować i pokazywać plusy związku kobiety i mężczyzny - podkreślała.

W gali uczestniczyły zarówno liczne pary małżeńskie oraz zaproszeni goście. - Każda inicjatywa, która wspiera małżeństwo, która promuje rodzinę jest szczytną inicjatywą, dlatego cieszę się, że mogę uczestniczyć w tej inauguracji - mówił wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka.

Na wartość inicjatyw takich jak MTM zwrócił również uwagę ks. Andrzej Kilanowski. - W Europie zachodniej coraz częściej zaniedbuje się małżeństwo i rodzinę, spycha się je na margines i zapomina jak wielką wartość one mają - podkreślał.

Obecni na inauguracji wysłuchali również koncertu Joanny i Pawła Ejzenbergów. - Tak naprawdę to nie jest żaden występ artystyczny, chcemy jako małżeństwo pośpiewać piosenki z innymi małżeństwami - mówiła Joanna. Artystyczna para bardzo łatwo wciągnęła do wspólnego śpiewu obecnych w sali koncertowej ratusza. Wspólnie śpiewano takie miłosne przeboje jak "Czy ten pan i pani?" "Zawsze tam gdzie ty", czy też "Wróć do mnie".

Przez cały nadchodzący tydzień na małżonków w naszym mieście czeka mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zaplanowali szereg inicjatyw, podczas których małżonkowie nie tylko będą mogli poprawić wzajemne relacje, ale również np. wygrać nagrody. Na zainteresowanych czekają m.in. "gierki małżeńskie", "spacer zaobrączkowanych", "małżeńskie podchody" oraz warsztaty, konferencje i wiele innych. Szczegółowy plan wydarzeń TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy