Nowy numer 21/2018 Archiwum

ŚDM trwa

Młodzież już zastanawia się, jak najlepiej przygotować się do Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W miniony weekend odbyło się Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie. Diecezję elbląską na spotkaniu reprezentowali: Kinga Kostrzewa, Damian Góryl i Amadeusz Babiel.

- Najważniejsze punkty Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Drohiczynie to zapoznanie się z tym, co w diecezjach wydarzyło się już po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku oraz wstępne omówienie przygotowań do następnych Światowych Dni Młodzieży - mówi Damian Góryl.

Inicjatywy podejmowane po ŚDM przedstawili reprezentanci diecezji m.in. bydgoskiej, łódzkiej i krakowskiej.

- Później skupiliśmy się na planowaniu naszych krajowych przygotowań do ŚDM w Panamie - dodaje Kinga Kostrzewa.

Propozycji było wiele. Jedną z nich była modlitwa w intencji ŚDM w określonym dniu w każdej diecezji, np. wspólne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Pojawił się również pomysł, by z takich spotkań przeprowadzać transmisję internetową.

Z młodzieżą w Drohiczynie spotkał się Enrique Zarak, ambasador Republiki Panamy w Polsce. Na forum przyjechał po to, by zaprosić na Światowe Dni Młodzieży.

- Ambasador Panamy przedstawił nam historię kraju i najważniejsze rzeczy, które trzeba wiedzieć o tym państwie. Powiedział jaka jest pogada i wymienił atrakcje turystyczne - opowiada Kinga. W styczniu w Panamie jest ok. 35 stopni Celsjusza.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma