Zaobrączkowani świętują

Spacer po starówce, gry planszowe - w Elblągu przygotowano kilka imprez tylko dla małżonków.

W Elblągu trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Jednym z przygotowanych pomysłów był "Spacer zaobrączkowanych".

- Coraz częściej odnoszę wrażenie, że istnieje tendencja do coraz rzadszego bycia ze sobą - mówi Leszek Czyżewski, organizator "Spaceru". - Jesteśmy pozamykani w swoich domach, w swoich problemach. Pomyśleliśmy więc, że taką dobrą formą otwarcia się na innych byłby zwykły spacer. Coś co powinno być naturalne dla małżeństwa czyli wspólne wyjście razem.

Uczestnicy "Spaceru zaobrączkowanych" przeszli z Placu Jagiellończyka na starówkę, gdzie czekały na nich przygotowane atrakcje oraz grochówka. Po drodze wręczali spotkanym przechodnim baloniki i częstowali ciepłymi napojami.

- Nie jest to nic hucznego, ale przyjemny spacer z kawą i ciastkiem - mówi pan Leszek. Spacer zakończył się wspólnym tańcem nad Kanałem Elbląskim oraz quizami małżeńskimi.

- Mamy dziś bardzo wiele ciekawych "świąt", jak np. "święto lasu" czy "święto psa" - zauważa Leszek Czyżewski. - Dlatego tym bardziej warto podkreślać, że my jako małżeństwa też jesteśmy ważną częścią społeczeństwa. Ta radosna inicjatywa ma to przypomnieć.

Kolejną z atrakcji specjalnie dla małżonków przygotowały: stowarzyszenie "Planszówkowy zawrót głowy", oraz "Arka Gier - Wspólnota rodzin".

- Przygotowaliśmy gry specjalnie dla żon i mężów takie jak np. "Gierki małżeńskie" czy też "Alias" - tłumaczy Mariusz Gągalski. - Bardzo często w czasie rodzinnego zgiełku małżonkowie o sobie zapominają. A kiedy siadają razem przy planszy, mogą nie tylko spokojnie porozmawiać, ale wspólnie pobawić się, pośmiać i zacieśnić relacje - dodaje.

Mężowie i żony, którzy lubią spędzać czas z kartami i kostkami spotkali się dziś w Filii nr 5 Elbląskiej Biblioteki przy ul. Rodziny Nalazków.

W ramach MTM odbyła się także kolejna edycja "Randki w Kościele". Ok. 25 par małżeńskich modliło się wspólnie w kaplicy parafii MB Królowej Polski. Uczestnicy wysłuchali również konferencji, wzięli udział w warsztatach tylko dla dwojga. Randkę zakończyła wspólna kawa i ciastko.

W elbląskich kościołach odbyły się także Msze Święte w intencji małżeństw. Eucharystie specjalnie dla mężów i żon odprawiono w parafiach: św. Rodziny, bł. Doroty z Mątów i św. Rafała Kalinowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..