Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kto na ławce… przejdź do galerii

Zaśpiewali najpiękniejsze polskie piosenki o miłości.

- Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie - powiedział Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, w którym w poniedziałek 13 lutego odbył się międzypokoleniowy Koncert Walentynkowy "Kto na ławce wyciął serce". 

- Jesteśmy przeddzień święta zakochanych, dnia św. Walentego. Oczywiście wiadomo, co jest motywem przewodnim koncertu. Miłość, która nie zna wieku, a mówi się, że wręcz nie dopuszcza do starości. Jej siła rażenia jest taka, że - jak się potocznie mówi - „z prostaka potrafi zrobić poetę” - kontynuował Korpacki.

W czasie tegorocznego koncertu wraz z uczniami na scenie wystąpili zaproszeni przyjaciele, rodzice, nauczyciele i absolwenci elbląskiej placówki. Muzycy wykonali najpiękniejsze polskie piosenki o miłości w niebanalnych aranżacjach.

Licznie zebrana publiczność wysłuchała m.in. piosenek „Z tobą chcę oglądać świat” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej, "Tak bardzo się starałem" Czerwonych Gitar.

Zapraszając na koncert, A. Korpacki powiedział, że wystąpią „anielsko wrażliwi, a jednocześnie piekielnie uzdolnieni uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych”. Słowa te potwierdziła publiczność, nagradzając muzyków gromkimi brawami po każdym utworze.

Tegoroczny Koncert Walentynkowy "Kto na ławce wyciął serce" został wpisany w program obchodów Tygodnia Małżeństw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast