Nowy numer 24/2018 Archiwum

Legendy miejskie przejdź do galerii

Dziś znawcy historii oprowadzali po mieście za darmo.

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

- Z tej okazji zaprosiliśmy dziś mieszkańców Elbląg do zwiedzania Bramy Targowej - informuje Leszek Marcinkowski, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. - Osobne atrakcje przygotowaliśmy dla dzieci, a jeszcze inne dla dorosłych.

Wszystkich gości, bez względu na wiek, witał dziś uśmiechnięty, legendarny „gospodarz” Bramy Targowej czyli Piekarczyk. Z bohaterem, który według legendy zatrzymał atak oddziałów krzyżackich na miasto, można dziś było porozmawiać czy zrobić sobie zdjęcie.

Odwiedzający Bramę Targową mieli również okazję poznać ciekawe aspekty pracy przewodnika, oraz posłuchać opowieści na temat Elbląga, jego historii i miejskich legend.

Na przybyłych czekały również przygotowane specjalnie na dzisiejszy dzień atrakcje. Dzieci mogły m.in. spotkać wysokiego miejskiego urzędnika z czasów krzyżackich, rozwiązać krzyżówkę czy też wypełnić kolorowankę.

- Na każdego kto dotarł na szczyt Bramy Targowej nagrodą była przepiękna panorama naszej starówki - dodaje L. Marcinkowski.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego został ustanowiony podczas II Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się 21 lutego 1989 r. w Nikozji.

Myślą przewodnią Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych jest nieodpłatne oprowadzanie turystów i mieszkańców, w ich języku i po ich obszarze. Dzień ten ma również za zadanie zaprezentowanie pracy przewodnika turystycznego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma