Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zacząć od imion

Czy pączek może pomóc przełamać lody? Wiele wskazuje, że tak właśnie jest.

Okres karnawału dobiega końca. Czy był to dla nas czas zabawy dla samej zabawy, a może radości, która pozwala zbliżyć się do drugiego człowieka?

Mieszkańcy Malborka uznali, że nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony z innymi. W tamtejszej parafii św. Urszuli Ledóchowskiej z okazji Tłustego Czwartku zorganizowano inicjatywę pn. „Pączek w klatce”. Spotkanie mieszkańców jednej parafii, którzy być może widują się codziennie, ale nie zawsze się znają, ma tę sytuację zmienić.

Chodzi o to, aby posiedzieć przy pączku i kawie, aby porozmawiać, pobyć ze sobą i poznać się nawzajem. Zaczynając choćby od imion. To pomysł na przełamanie anonimowości i poznanie osób żyjących tuż obok.

To niby niewiele, a jednak całkiem sporo. Bo Tłusty Czwartek to tylko pretekst. Podobne inicjatywy można organizować z innych okazji, albo i bez nich. Może dzięki takim działaniom, gdy będziemy rano szli do pracy i mijali ludzi, nie będą nam w głowie kołatały się słowa piosenki „Znamy się tylko z widzenia...”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma