Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Skarbonka Miłosierdzia

Akcja skierowana jest do wszystkich, nie tylko do dzieci.

Od lat Caritas Polska przygotowuje na Wielki Post Skarbonki Miłosierdzia. W tym roku zostało przygotowanych 790 tysięcy takich skarbonek. W diecezji elbląskiej rozdano ich 20 tysięcy. Skarbonek nie zabrało dla żadnej parafii, w najbliższych dniach trafią one do naszych domów. - Idea skierowana jest do wszystkich, a nie jak niektórzy mylnie sądzą, że to akcja tylko dla dzieci - podkreśla ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej.

Jałmużna jest to 'datek ofiarowany ubogiemu jako uczynek miłosierny'. Jednym słowem jest to udzielenie pomocy i wsparcia osobie biednej, znajdującej się w potrzebie. Poprzez jałmużnę chrześcijanin wyraża swoją miłość do bliźniego. Należy pamiętać, iż o jałmużnie możemy mówić tylko wtedy, kiedy wypływa z czystego serca i dobroci, nie zaś z potrzeby poklasku i chwały” - czytamy w liście opisującym akcję. 

Podobnie jak w latach ubiegłych zbiórka zakończy się w Niedzielę Miłosierdzia. Zebrane przy pomocy skarbonek ofiary w diecezji elbląskiej przekazane będą Parafialnym Zespołom Caritas, Szkolnym Kołom Caritas albo zespołom charytatywnym. Część parafii ofiary te przekazuje na przykład na dofinansowanie wakacyjnych kolonii dla dzieci.

Terminy turnusów organizowanych przez Caritas Diecezji Elbląskiej są już ustalone. Odbędą się one w ośrodku w Mikoszewie od 8 do 17 lipca, druga grupa przyjedzie 19 lipca, a do domu wróci 28 lipca. Wypoczynek ostatniej zacznie się 31 lipca i potrwa do 9 sierpnia.

Obecnie Caritas poszukuje kolonijnych opiekunów. Wymagania są niewielkie: skończone 18 lat, wykształcenie średnie oraz ukończony kurs wychowawcy kolonii. - Bycie opiekunem na koloniach to rewelacyjna okazja na spędzenie czasu ze świetnymi, młodymi ludźmi. Wielu z nich pochodzi z rodzin, których nie stać na wakacyjny wyjazd. Te organizowane przez nas to dla nich jedyna taka okazja. Na koloniach Caritas zawsze jest fajna zabawa - zachęca do współpracy Anna Romejko, kierownik kolonii Caritas Diecezji Elbląskie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z diecezjalną Caritas.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy