Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przez miłość wzrastamy

Bp Jan Styrna poświęcił stacje Drogi Krzyżowej w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu.

- Przeżywamy historyczną chwilę dla tej parafii, świątyni - powiedział ks. Wojciech Zwolicki, proboszcz parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu. W piątek 3 marca bp Jan Styrna poświęcił stacje Drogi Krzyżowej. Płaskorzeźby w kościele zawisły dzień wcześniej.

W homilii bp Styrna przypomniał, że Ojciec Święty Jan Paweł II, jako profesor etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem w swoich książkach, artykułach, bieżącym nauczaniu bardzo często zwracał uwagę na to, że mamy „żyć dla”. - Z nastawieniem dla. Nie zamykać się w sobie, ale żyć dla dzieci, sąsiadów, nawet tego, co co drugi dzień, albo codziennie, wraca pijany - mówił bp Jan. 

- Wtedy rozszerza się nasza dusza, serce, wnętrze. Potrafimy coraz bardziej miłować innych, być coraz bardziej ludźmi. Potrafimy zejść z pozycji sędziego, władzy, kogoś lepszego. Przeżywać relację do drugich, jako do siostry i brata, jak do Bożej córki, Bożego syna odkupionego przez Chrystusa. Dla którego przygotowane jest miejsce w niebie - zaznaczył.

- Przez miłość wzrastamy i ku miłości - ukochani - mamy zmierzać. Ku miłości wiekuistej, ku miłości, której już nic nie zachwieje - mówił w dalszej części homilii biskup.

- Kochani, niech ta Droga Krzyżowa, którą sprawiliście będzie drogą waszej modlitwy i drogą poznawania miłości Boga. Niech ta Droga Krzyżowa pomaga wam budować w sobie głębokie przekonanie o miłości Bożej. Z miłości jesteśmy stworzeni, przez miłość wzrastamy, miłością będziemy się cieszyć, gdy zjednoczymy się z Bogiem na wieki. Gdy zjednoczymy się z Bogiem w chwale - powiedział bp Jan Styrna.

Stacje Drogi Krzyżowej ufundowali parafianie. Po Eucharystii zgromadzeni w świątyni uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej „Ślad losu”. Śpiew przygotował organista Piotr Zbierzchowski wraz z młodzieżą.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama