Nowy numer 13/2020 Archiwum

Uwolnić emocje - w realu!

Jak zachęcić młodzież, by ze świata wirtualnego przeszła do realnego?

Podobnie jak w ubiegłym roku licealiści z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu realizują projekt „Uwolnić emocje”. W tym sezonie z propozycją poprowadzenia konferencji pukają do szkół, w których jeszcze programu nie przedstawiali. Dyrekcje elbląskich placówek są im przychylne.

Projekt kierowany jest do uczniów od IV klasy szkoły podstawowej do III gimnazjum, a porusza problem zbyt dużej ilości czasu, jaki młodzi spędzają w świecie wirtualnym. Pokazuje, jak ważne w naszym życiu są emocje i świat, który nas otacza.

Spotkania prowadzone są w formie warsztatów. Towarzyszy im prezentacja multimedialna. Nie tylko prowadzący zadają pytania uczestnikom, ale i odpowiadają na zagadnienia intrygujące słuchaczy.

- Czasem śmieją się z nas, bo w mediach społecznościowych mamy swój profil. Mówią do nas: „Mówicie, żeby uwolnić emocje, a macie własną stronę”. My im odpowiadamy: „Wiemy, że spędzacie dużo czasie w internecie, a na naszej stronie możecie znaleźć przydatne artykuły, materiały” - mówi Mateusz Radziszewski, kierownik grupy projektowej.

Grupę projektową tworzy 6 osób. Jedną konferencję prowadzi 2, 3 licealistów oraz osoba odpowiadająca za sprawy techniczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama