Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zaczną od katechezy przejdź do galerii

Pokażą młodzieży, jak można zaangażować się w wolontariat misyjny.

O. Stefan Karpeta, redemptorysta, który 36 lat spędził na misjach w Boliwii, poświęcił salkę misyjną w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

- Chcemy otworzyć się na animację misyjną osób z zewnątrz, w szczególności młodzieży i dzieci. Takie więc miejsce było potrzebne - mówi kl. Dawid Krawiec.

Klerycy z koła misyjnego zostali zaproszeni do poprowadzenia zajęć w szkołach w ramach m.in. katechezy. W czasie spotkania przedstawią, jak może wyglądać zaangażowanie w wolontariat misyjny, niesienie pomocy prześladowanym chrześcijanom. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Elblągu.

Przedmioty znajdujące się w salce przekazali seminarium księża i siostry zakonne pracujący na misjach. Do koła misyjnego należy 13 kleryków.

« 1 »
Poświęcenie salki misyjnej

Foto Gość DODANE 12.03.2017 AKTUALIZACJA 12.03.2017

Poświęcenie salki misyjnej

oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL