Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pójdą nocą

Rozpoczęły się przygotowania do II Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej.

Podobnie, jak w roku ubiegłym, Prabucka Nocna Droga Krzyżowa będzie polegać na pokonaniu w ciemnościach i w milczeniu trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Towarzyszyć temu będzie medytacja nad odczytanymi rozważaniami i zmaganie się z własnymi słabościami. Nabożeństwo będzie mieć charakter indywidualny, a podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy będzie zdany wyłącznie na własne siły. Ta forma Drogi Krzyżowej przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Na drogę - jak wskazują organizatorzy - warto wziąć własny drewniany krzyż oraz mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK.

II Prabucka Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się z 31 na 1 kwietnia. „Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Ci, którzy już szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa...” - napisali w zaproszeniu organizatorzy nabożeństwa.

Uczestnicy Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej wyjdą z kościoła św. Andrzeja w Prabutach i dojadą do konkatedry. Dokładny opis trasy znajduje się na stronie internetowej parafii św. Wojciecha w Prabutach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama