GN 3/2021 Archiwum

Kto, jeśli nie ty, kto, jeśli nie ja? przejdź do galerii

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali apel promujący wolontariat.

Szkolne Koło Caritas z SP nr 19 w Elblągu w piątek zorganizowało apel promujący wolontariat. Uczniowie należący do koła uczą się wrażliwości na drugiego człowieka i jego potrzeby. W ciągu roku biorą udział m.in. w takich akcjach, jak w sprzątanie zaniedbanych grobów w listopadzie, wiosną wspierają Elbląskie Hospicjum w ramach „Pól Nadziei”, integrują się ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, są też otwarci na osoby dotknięte tragedią. Kilka lat temu pomagali rodzinie poszkodowanej w powodzi.

Apel połączony był z rozstrzygnięciem międzyszkolnego konkursu literackiego „Pomaganie jest fajne”. Dla uczniów był on szansą na to, by pokazać, jak można pomagać innym i ile może to przynieść radości im samym. 

Pierwsze miejsce zdobyły Katarzyna Kukowska i Inez Ruczyńska z SP nr 12 oraz Aleksandra Komorowska z SP nr 25. Miejsce drugie należało do Igora Beryta z SP nr 19 i Filipa Ciesielskiego z SP nr 23. Kolejne miejsce zajął Jakub Berytowski z SP nr 23 oraz Oliwier Bartosik z SP nr 7.

Kasia i Inez z SP nr 12 wykonały wspólną pracę. Zrobiły duże serce wypełnione obrazkami Pana Jezusa. Pomysł podpowiedziała im ich katechetka, Joanna Betler.

Swoją pracą dziewczyny chciały przypomnieć, że Pan Jezus, gdy chodził po ziemi, robił wiele dobrych uczynków. W pracy zostało to ujęte jako promocja wolontariatu.

- Napisałem wypracowanie o pomocy osobom niepełnosprawnym. O tym, jak można pomóc im nauczyć się grać w piłkę - mówi Filip Ciesielski.

- A ja napisałem opowiadanie o dwóch chłopcach, którzy sobie pomagali. Później zostali najlepszymi przyjaciółmi - chwali się Jakub Markowski.

Specjalnie na apel uczniowie z SP nr 19 przygotowali okolicznościowe przedstawienie o pomocy innym. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę, której refren brzmiał: „Kto, jeśli nie ty, kto, jeśli nie ja, pomagać innym ma?”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama