Nowy numer 14/2020 Archiwum

60 lat z orionistami przejdź do galerii

Malbork ma taki klimat duchowy, że zawsze chce się tutaj wracać.

- Czym jest 60 lat naszej obecności wobec wieków chrześcijaństwa, które trwa nieprzerwanie w tym mieście? - mówił ks. dr Krzysztof Miś, w homilii podczas Mszy Świętej dziękczynnej, za 60. lat obecności księży orionistów w Malborku. - Ale jednak pamiętamy o tym jubileuszu, ponieważ kto zapomina o przeszłości nie jest godzien przyszłości - podkreślał kapłan.

W homilii ks. Miś przypomniał również krótko historię obecności zgromadzenia św. Alojzego Orione na ziemi malborskiej. - I tak jak wielu z księży wpisało się w historię tych terenów, tak i wy drodzy mieszkańcy Malborka wpisaliście się na stałe w historię naszego zgromadzenia - mówił. - I tak jak do Malborka się wraca, tak jak np. wracają turyści, tak i orioniści chcą tu wracać ponieważ, jest tu niepowtarzalny klimat duchowy - podkreślał.

Eucharystię z okazji jubileuszu odprawił w malborskim kościele św. Jana Chrzciciela biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski. W nabożeństwie uczestniczyli parafianie, grupy parafialne, a także władze Malborka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama