Nowy numer 13/2020 Archiwum

Najpiękniejsze po raz dziesiąty przejdź do galerii

Podczas festiwalu w Cannes w nagrodę otrzymuje się Złote Palmy, w Tolkmicku to palmy są nagradzane.

W tym roku w parafii św. Jakuba odbył się 10. Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.

To porównanie ze świata kinematografii jest tu nie bez powodu. Nie tylko palma jest tutaj łącznikiem. Bo o ile w zeszłym roku nagrody przyznawano w dwóch kategoriach, o tyle w tegorocznej edycji wspomnianych kategorii było niemal tyle, co na dobrym festiwalu filmowym.

- W naszym jubileuszowym konkursie wzięło udział w sumie 26 palm, przygotowanych przez ponad 400 osób - mówił ks. Józef Grochowski, proboszcz parafii. - Nasze jury miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wyłonić najlepszych. Ale myślę, że poradziło z nim sobie wyśmienicie - dodawał.

I tak palmy w tolkmickim konkursie nagrodzono nie tylko za najpiękniejszą, ale również, m.in. w kategoriach: "Najwyższa", "Za wykonanie i symbole patriotyczne", "Za bogactwo formy" czy też za "Innowacje". Były również nagrody specjalne i wyróżnienia. Osobno nagrodzono dorosłych, a osobno dzieci ze szkół i przedszkoli.

Pełna lista zwycięzców na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama