Nowy numer 04/2020 Archiwum

Poznać się i zrozumieć

Już po raz szesnasty Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu brał udział w wymianie międzynarodowej młodzieży ze szkołą partnerską Flatow Oberschule z Berlina.

Współpraca placówek zaczęła się już w marcu 2007 roku, kiedy to pierwsi uczniowie wyjechali do Niemiec i pracowali nad projektem dotyczącym niekonwencjonalnych metod pozyskiwania energii. Dzięki wizycie u naszych zachodnich sąsiadów uczniowie szlifowali język oraz nawiązali nowe przyjaźnie.

Na czas pobytu młodzież elbląska mieszkała u rodzin niemieckich, co pozwoliło także na nawiązanie nowych znajomości. – Przyszłość dobrosąsiedzkich stosunków między Polską a Niemcami zależy nie tylko od współpracy na szczeblu rządowym, ale także, a może przede wszystkim, od podejmowania inicjatyw regionalnych, do których zalicza się wymiana uczniowska – mówi Katarzyna Kostyszyn-Radecka, opiekun grupy. Szkoła planuje już kolejny projekt, który będzie realizowany jesienią w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama