Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto naszego księdza

W dniu pamiątki ustanowienia podczas ostatniej wieczerzy przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii, myślimy o kapłanach posługujących w naszych parafiach.

Wielu z nich obchodzi w tym roku okrągłe jubileusze przyjęcia święceń kapłańskich.

60-lecie kapłaństwa

■ Ks. prałat kan. Jan Żołnierkiewicz (święcenia 16 czerwca 1957) – ksiądz senior w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku.

50-lecie kapłaństwa

■ Ks. prałat kan. Bronisław Trzciński (święcenia 18 czerwca 1967) – ksiądz senior w parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu.

40-lecie kapłaństwa

■ Ks. prałat kan. Kazimierz Pączkowski (święcenia 7 kwietnia 1977) – notariusz kurii diecezjalnej, parafia św. Wojciecha w Elblągu. ■ Ks. kan. Stanisław Gruca (święcenia 22 maja 1977) – proboszcz parafii Szymankowo. ■ Ks. kan. Mieczysław Adamczyk (święcenia 18 grudnia 1977) – proboszcz parafii św. Rozalii w Suszu. ■ Ks. Jerzy Bujak (święcenia 18 grudnia 1977) – proboszcz parafii MB Królowej Polski w Nebrowie Wielkim.

30-lecie kapłaństwa

■ Ks. kan. Zbigniew Ciapała (święcenia 30 maja 1987) – proboszcz parafii NSPJ w Mikoszewie. ■ Ks. Andrzej Gajewski (święcenia 30 maja 1987) – administrator parafii bł. Michała Kozala w Morągu. ■ Ks. kan. Ignacy Najmowicz (święcenia 30 maja 1987) – proboszcz św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie. ■ Ks. kan. Czesław Pachałko (święcenia 30 maja 1987) – rektor kościoła św. o. Pio w Kwidzynie. ■ Ks. kan. Ryszard Półtorak (święcenia 30 maja 1987) – proboszcz parafii Świętej Trójcy w Elblągu.

25-lecie kapłaństwa

■ Ks. Tomasz Browarek (święcenia 13 czerwca 1992) – proboszcz parafii Myślice. ■ Ks. Tomasz Gańsko (święcenia 13 czerwca 1992) – proboszcz parafii Biskupiec. ■ Ks. Dariusz Juszczak (święcenia 13 czerwca 1992) – proboszcz parafii św. Wojciecha w Prabutach. ■ Ks. Mirosław Masztalerek (święcenia 13 czerwca 1992) – proboszcz parafii Ząbrowo. ■ Ks. Jan Solis (święcenia 13 czerwca 1992) – proboszcz parafii św. Józefa w Morągu. ■ Ks. prałat. kan. Janusz Urbańczyk (święcenia 13 czerwca 1992) – Wiedeń.

20-lecie kapłaństwa

■ Ks. kan. Grzegorz Królikowski (święcenia 14 czerwca 1997) – proboszcz parafii bł. Doroty z Mątów w Elblągu. ■ Ks. Dariusz Kułakowski (święcenia 14 czerwca 1997) – proboszcz parafii św. Antoniego w Suszu. ■ Ks. Marek Stepnowski (święcenia 14 czerwca 1997) – rezydent w parafii Wniebowzięcia NMP w Cieplicach. ■ Ks. Piotr Towarek (święcenia 14 czerwca 1997) – sekretarz biskupa elbląskiego. ■ Ks. Andrzej Wach (święcenia 14 czerwca 1997) – proboszcz parafii św. Anny w Marynowach. ■ Ks. Artur Woźniak (święcenia 14 czerwca 1997) – studia i praca duszpasterska we Włoszech (diec. Genua).

10-lecie kapłaństwa

■ Ks. Przemysław Demski (święcenia 9 czerwca 2007) – wikariusz w parafii św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie. ■ Ks. Rafał Giedrojc (święcenia 9 czerwca 2007) – wikariusz w parafii św. Andrzeja Boboli w Iławie. ■ Ks. Adam Skrzyński (święcenia 9 czerwca 2007) – wikariusz w parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. ■ Ks. Paweł Stebel (święcenia 9 czerwca 2007) – praca duszpasterska w Wielkiej Brytanii. ■ Ks. Adrian Woźniak (święcenia 9 czerwca 2007) – wikariusz w parafii św. Brata Alberta w Iławie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma