Nowy numer 48/2023 Archiwum

Chrystusowi współpracownicy przejdź do galerii

Młodzież z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu przyjęła sakrament bierzmowania.

- Znajdujemy się w parafialnej świątyni. Waszym wspólnym domu, w którym zawsze czeka na was Pan Jezus, w którym Maryja patrzy na was z bliska, ze swoich obrazów. W rzeczywistości jest jeszcze bliżej, bo zjednoczona z Bogiem wstawia się za wami. Wciąż jest waszą Mamą, waszą Orędowniczką, Pomocą Nieustanną - mówił bp Jan Stryrna, który udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

- Jesteście Chrystusowym Kościołem, żywą cząstką tej wspólnoty, w której dokonuje się zbawienie ludzi odkupionych przez Chrystusa - kontynuował. 

Bp Jan wytłumaczył bierzmowanym, że Jezus założył Kościół, by nikt nie był samotny. W Kościele są źródła łask, czyli sakramenty święte. My zaś mamy wierzyć i cieszyć się z tego, że z Chrystusem stanowimy Kościół.

- Maryja, którą czcicie szczególnie w waszej świątyni w tytule Królowej Polski, Matki Bożej Nieustającej Pomocy patrzy na każdego z nas, jak na swoje dziecko. Ona pragnie uświęcenia i zabawienia każdej i każdego z nas. Ona chce, abyśmy byli Jej współpracownikami i wspierali się wzajemnie na drodze do zbawienia - powiedział biskup elbląski. 

Bp Jan Styrna wskazał, że przyjmując ten sakrament nie można być obojętnym na to, co dzieje się z innymi. Bierzmowanie to Zesłanie Ducha Świętego, sakrament apostolstwa, dojrzałości chrześcijańskiej. Ludzie przyjmują go po to, by być Chrystusowymi współpracownikami, jak Jego apostołowie.

Przez minione dwa lata młodzież, do przyjęcia sakramentu bierzmowania,  przygotowywał o. Przemysław Ilski CSsR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy