Nowy numer 23/2021 Archiwum

Tak jak św. Wojciech przejdź do galerii

W dniu odpustu parafialnego młodzież przyjęła sakrament bierzmowania.

- Nieraz mówi się o prywatności wiary - to jest prywatna sprawa człowieka. A jednak Pan Jezus mówił swoim uczniom: idźcie na cały świat, nauczajcie wszystkie narody. Nie powiedział każdego człowieka. Wszystkie narody, a więc Pan Jezus bierze pod uwagę również wielkie wspólnoty ludzkie - powiedział w uroczystość św. Wojciecha bp Jan Stryrna.

24 kwietnia młodzież z parafii św. Wojciecha Męczennika w Kwidzynie przyjęła sakrament bierzmowania. 

W homilii bp Jan Stryrna przypomniał, że św. Wojciech wyruszał, jako misjonarz narodów. Przeszedł przez Czechy, Węgry, Italię, Francję, Niemcy. Doszedł do żyjących w pogaństwie Prus. Przyniósł im Chrystusa.

- Przyniósł im tę wielką radość i moc, którą Bóg daje człowiekowi - mówił bp Jan. - Przyszedł do tego nardu, który mieszkał na tej ziemi, gdzie teraz my mieszkamy, aby przeniknęła ich Boża mądrość, aby oświeciło ich Boże światło, aby nabrali mocy do pójścia tą drogą, którą wskazał ludziom Jezus Chrystus.

Jak zaznaczył bp Jan św. Wojciech poszedł do narodów. Nie ograniczył się tylko do pojedynczych ludzi. Nasz naród zawdzięcza mu zjednoczenie z całym Kościołem Chrystusowym.

- Jesteście w tej świątyni, w dzisiejszy wieczór św. Wojciecha, aby czerpać ze źródeł Bożych, aby zjednoczyć się w modlitwie, aby potem pójść i nieść, to co niósł św. Wojciech. To co człowiekowi ma przynieść chwałę na wieki - mówił do bierzmowanych bp Jan Stryrna.

Młodzież do sakramentu bierzmowania przygotował ks. kan. Sławomir Pokorniecki, proboszcz i ks. Daniel Pałkowski, wikariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama