Nowy numer 42/2019 Archiwum

Też są w Kościele

1 maja mężczyźni z naszej diecezji pielgrzymują do Stagniewa ze swoimi rodzinami.

W tym roku odbywa się IV pielgrzymka mężczyzn na święto Józefa Rzemieślnika do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie. – Głównym celem tych uroczystości jest zwołanie mężczyzn do tego sanktuarium, z zaznaczeniem, aby wzięli ze sobą całe rodziny – wyjaśnia ideę pielgrzymki bp Józef Wysocki.

Do podelbląskiego sanktuarium można przybyć zarówno samochodem, jak i na własnych nogach. Tak w ubiegłym roku uczynił m.in. Grzegorz Jabłoński, który do Stagniewa przybył z synem i 20-osobową grupą pielgrzymów pieszo z Elbląga. – Żona wraz z córką dojechała samochodem, tak więc jesteśmy na uroczystościach w komplecie – mówił. O tym, że nie mogło być inaczej, wiedzą także inne osoby. – Jeden z kolegów chciał tylko odprowadzić rodzinę na pieszą pielgrzymkę i pojechać samochodem, gdyż sam jest kontuzjowany po wypadku – opowiadał Grzegorz. – Jednak kiedy zobaczył nas wszystkich gotowych do pielgrzymowania, poczuł, że nie może zostawić rodziny, i też ruszył w drogę. – Niech mężczyźni naszej diecezji znów pokażą, że są w Kościele. Weźcie bliskich i przybywajcie do Stagniewa w dniu swojego patrona, św. Józefa Rzemieślnika – zachęca bp Józef. Uroczysta Eucharystia w stagniewskim sanktuarium będzie sprawowana o godz. 11 w intencji wszystkich mężczyzn naszej diecezji. Na jej zakończenie bp J. Wysocki zawierzy mężów i ojców opiece św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL