Nowy numer 41/2019 Archiwum

Poczuj radość Ewangelii przejdź do galerii

Test prosty nie mógł być, bo prosta nie jest Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana.

We wtorek 25 kwietnia młodzież z diecezji elbląskiej uczestniczyła w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii”.

Tematyka tegorocznego konkursu nawiązywała do hasła obecnego roku duszpasterskiego - „Idźcie i głoście”. Młodzież biorąca udział w zmaganiach musiała przeczytać Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana. 

- Jeśli ktoś się przygotowywał, przeczytał cały materiał, to test był prosty. Jeśli się nie przyłożył, to prosty nie był - oceniła, tuż po teście pisemnym, Natalia z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Według jej koleżanek - Julii i Klaudii - najtrudniejsze były pytania otwarte oraz te za trzy punkty. Uczennice cieszą się, że test mają już za sobą. 

- Księgi, które musieliśmy przeczytać są trudne, a więc pytania także musiały być trudne. Jeśli ktoś je sobie wcześniej dokładnie opracował, to miał łatwiej, ale i tak było ciężko - stwierdził Jakub z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Konkurs składał się z dwóch części - ustnej i pisemnej. Przewodniczącym jury był ks. prof. Stefan Ewertowski.

- Chciałbym pogratulować wszystkim zapału i zaangażowania jakie potrzebne jest, żeby przygotować się do  konkursu, który właściwie daje tylko osobistą satysfakcję - powiedział, do biorących udział w zmaganiach, ks. prof. Ewertowski.

Do etapu ogólnopolskiego przeszli: Weronika Sowińska, Daniel Pietruszyński i Martyna Kozakiewicz.

Finał XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Poczuj radość Ewangelii” odbędzie się 5 czerwca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL