Nowy numer 41/2019 Archiwum

Młodzież dla św. Jana Pawła II przejdź do galerii

Tak wspominać potrafią tylko ludzie utalentowani.

- Ten wieczór to wspomnienie o św. Janie Pawle II. Postanowiliśmy zorganizować uroczystość, która w wyrazisty sposób przypomni o jego twórczości, osobie, człowieczeństwie. To jakim on był - mówi Karolina Wasiluk, wychowawczyni. - Poprzez to chcemy zaznaczyć, jak ważną osobą dla młodzieży był Jan Paweł II.

Wieczornica poświęcona św. Janowi Pawłowi II odbyła się we wtorkowy wieczór w bursie nr 4 w Elblągu. Przygotowała ją młodzież wraz z wychowawcami.

Program słowny-muzyczny był przypomnieniem twórczości oraz życiorysu papieża. Całość przeplatały pieśni i piosnki. Wybrzmiał hymn ostatnich Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymkowa pieśń „Każdy wschód słońca”. Nie zabrakło „Barki”. Młodzież wykonała również piosenkę „Wznieś serce nad zło” i „Kołysankę” z repertuaru grupy Dżem.

Wraz z gronem pedagogicznym bursy i jej mieszkańcami program wysłuchała Jolanta Janowska przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Elblągu i nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Ufam i jestem przekonana, że Ojciec Święty błogosławi wam z góry i przyklaskuje. On lubił muzykę, a wy zrobiliście to w sposób piękny - oceniła Jolanta Janowska.

- Moje serce raduje się z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że mamy taką wspaniałą młodzież. Utalentowaną i zdolną - kontynuowała.

Jako drugi powód Jolanta Janowska wskazał fakt, że życie zatoczyło krąg i mamy powrót do wartości chrześcijańskich. Powrót do tradycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL