Nowy numer 23/2021 Archiwum

Szanujcie swoje powołanie przejdź do galerii

Bp Józef Wysocki przypomniał bierzmowanym o wartości, którą odrzuca dzisiejszy świat.

W środę 26 kwietnia bp Józef Wysocki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii św. Anny w Sztumie.

- Świat wyrządza wam krzywdę. Pójdziecie w pogański świat, który naprawdę wyrządza wam wielką krzywdę - powiedział do młodzieży bp Józef Wysocki. - Niszczy młodych ludzi. Wszystko to, co jest w was dobrego potrafi całkowicie zniszczyć.

W dalszej części homilii bp Wysocki zaapelował do bierzmowanych o poszanowanie swojego powołania.

- Chłopcze szanuj swoją męskość. Bo być mężczyzną to wielkie zadanie. Dziewczęta szanujcie wasze powołanie dziewczęce - kobiety, matki. Zobaczcie dziś masa dziewczyn, które są jak laleczki, absolutnie już nie nadaje się do małżeństwa, ani na to by być matką. Jak dla wielu mężczyzn, którzy wyglądają, jak mężczyźni, na to aby być ojcami, czasami jest już wszystko zmarnowane - mówił bp Józef.

- Pamiętaj tym wielkim darem, którym będziesz mógł, będziesz mogła, wręczyć twemu mężowi po ślubie, wręczyć twojej żonie po ślubie jest wartość, która przez dzisiejszy świat jest odrzucona. A tą wartością jest wasze dziewictwo. Niech się świat śmieje, niech produkuje łajdactwo, ale ono prowadzi do śmierci. Do pięknego małżeństwa, do pięknej miłości, która daje najpiękniejszy koloryt życia, prowadzi wasze dziewictwo - wytłumaczył bp Wysockim.

Młodzież do sakramentu bierzmowania przygotował ks. Włodzimierz Hoffmann wraz z katechistami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama