Nie mądrość świata tego, lecz Pana Ukrzyżowanego – głosimy!
U nas obowiązuje formuła od przedszkola do seniora – mówiła Beata Cetkowska na wstępie Festiwalu Piosenki Religijnej „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, który odbył się 24 kwietnia w Morągu. Na scenie Morąskiego Domu Kultury z utworami nawiązującymi bezpośrednio i pośrednio do postaci papieża Polaka zaprezentowali się zarówno najmłodsi artyści z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i dorośli. Uczestnicy festiwalu przybyli z całego regionu, aby zaprezentować swoje wokalne talenty. Dlatego też na scenie można było usłyszeć solistów, duety oraz zespoły nie tylko z Morąga, ale także m.in. ze Szczytna, Małdyt, Jerutek, Łączna, Miłakowa, Godkowa, a nawet z Olsztyna.
Równie zróżnicowany był repertuar. Wśród piosenek, które usłyszeliśmy w trakcie festiwalu, pojawiły się utwory zarówno poważne, np. „Strażnik raju” w wykonaniu Małgosi Kozickiej, jak i lżejsze: „Ojcze, Tatusiu” duetu Zuzanny Bąk i Nikoli Dowgiałło czy rapowa wersja utworu „Chwała Ojcu”, którą zaprezentował zespół Camerata. Nie zabrakło też wyjątkowo oryginalnych interpretacji. Do takich należy zaliczyć występ Sonii Marchlewskiej, która wykonała utwór do słów z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej.
Jak podkreślali organizatorzy, głównym celem festiwalu jest propagowanie muzyki oraz postaw i wartości chrześcijańskich. – Chcemy rozpowszechniać piosenkę religijną wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Poszukujemy nowych aranżacji i pomysłów twórczych. A jednocześnie chcemy wymieniać się doświadczeniem i uczyć od innych – mówiła Beata Cetkowska, organizatorka festiwalu. A najlepszym podsumowaniem tego festiwalu będą również słowa piosenki: „Nie mądrość świata tego, lecz Pana Ukrzyżowanego – głosimy”, zaśpiewanej przez zespół Kantata.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się