Nowy numer 47/2023 Archiwum

Klerycy ministrantom przejdź do galerii

Takie spotkanie to już wieloletnia tradycja.

Przygotowują je klerycy elbląskiego seminarium dla ministrantów z diecezji. W tym roku na zaproszenie odpowiedziało kilka parafii, m.in. ze Sztumu, Kwidzyna, Dzierzgonia, Kmiecina, Piekła, Nowicy, Elbląga, Nowego Stawu, Zielonki Pasłęckiej.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną w katedrze św. Mikołaja. Następnie ministranci wraz z księżmi przeszli do seminarium. Tam odbył się festyn. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w zawodach sportowych, sprawdzili swoją wiedzę z historii naszej diecezji, obejrzeli pokazy służb mundurowych.   

Szymon i Maciek z parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej w festynie Liturgicznej Służby Ołtarza uczestniczyli po raz drugi. Najfajniejsze według nich były WSD-eczki. Ministranci zamieniali je na nagrody. Szymon i Maciek przeciągali linę. Swoje kupony zamienili na głośniki.

- Wygrałem dwa zestawy policyjne. Lubię policję, na nie zbierałem WSD-eczki - opowiada Maksymilian z parafii św. Mikołaja w Elblągu. Chłopak ciągnął linę, wziął udział w warsztatach pierwszej pomocy.

Po raz pierwszy w festynie uczestniczyły dziewczyny służące do Mszy św. z parafii św. Anny w Sztumie - Marysia i Karolina. Spotkanie podobało im się. Jak stwierdziły nagrody były ogólne, nie tylko takie, które zainteresowałyby chłopców. Marysia i Karolina zdobyły 6 i 8 WSD-eczek, wymieniły je m.in. na żel odbijający.  

W ramach festynu odbył się również międzyparafialny turniej w piłkę nożną. Pierwsze miejsce zdobyli ministranci z parafii św. Anny w Sztumie, drugie z parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej, a trzecie z parafii Świętej Królowej Jadwigi w Czerninie.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy