Nowy numer 25/2018 Archiwum

By pójść w świat przejdź do galerii

Sakrament, który umacnia wiarę.

9 maja sakrament bierzmowania przyjęła młodzież z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie.

- Z chwilą zstąpienia Ducha Świętego na Najświętszą Maryję Pannę i apostołów w dniu 50. po zmartwychwstaniu Jezusa rozpoczął się czas Kościoła. Dzieje chrześcijaństwa, dzieje Kościoła Jezusa Chrystusa - mówił bp Jacek Jezierski. I przypomniał, że w jednym Kościele znajduje się wiele wspólnot.

- Wszystko rozpoczęło się w Jerozolimie, w dniu Zesłania Ducha Świętego. On umocnił, dotąd pełnych lęku, apostołów. Dał im ducha męstwa i wolę pójście w różne strony świata - wskazał bp Jezierski. - Dzisiaj - dziewczęta i chłopcy - otrzymacie namaszczenie i umocnienie waszej wiary mocą Ducha - powiedział do bierzmowanych biskup elbląski.  

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma