Nowy numer 29/2019 Archiwum

Requiescat in pace

W wieku 74 lat zmarł ks. Bronisław Trzciński.

11 maja w Elblągu zmarł ks. Bronisław Trzciński, kapelan Jego Świątobliwości, kanonik rzeczywisty Kapituły Katedralnej Elbląskiej, emerytowany proboszcz parafii bł. Doroty z Mątowów w Elblągu.

Bronisław Trzciński urodził się 10 lipca 1942 roku w Dąbrowach (diec. łomżyńska), święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1967 roku w Olsztynie.

Proboszczem parafii bł. Doroty był w latach 1981-2008. Ks. Trzciński pełnił także funkcję dyrektora Caritas Diecezji Elbląskiej (1993-2004), dziekana dekanatu Elbląg-Południe (1994-2006). Był również diecezjalnym duszpasterzem policji (1992-2005).

Uroczystości żałobne - wprowadzenie ciała zmarłego Kapłana do świątyni, Msza żałobna - odbędą się w poniedziałek 15 maja o godz. 18 w kościele parafialny pw. bł. Doroty z Mątowów (ul. Rawska 16A).

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek 16 maja. Rozpoczęcie o godz. 11 w kościele parafialnym. Ciało kapłana spocznie na cmentarzu komunalnym „Dębica” w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL