Nowy numer 33/2018 Archiwum

Fatima 100

"To przesłanie proste - modlitwa, pokuta za grzechy żałosne" - posłuchaj utworu przygotowanego specjalnie na dzisiejszą rocznicę.

Utwór kwidzyńskiego zespołu Trishagion "Fatima 100" powstał specjalnie na 100. rocznicę jednych z najsłynniejszych objawień maryjnych na świecie, które miały miejsce w Portugalii. - Tekst powstał w drodze z Jerozolimy do Jerycha podczas tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej - mówi o. Marek Dopieralski OFMConv.

Jak wyjaśnia, piosenka ma przypominać o wydarzeniu, jakie miało miejsce w portugalskiej wiosce w 1917 roku. - Miało ono przecież wielkie znaczenie dla świata. W tekście piosenki znajdziemy słowa o tym, że orędzie z Fatimy aktualne jest i dziś - dodaje kapłan.

W utworze nie mogło również zabraknąć refleksji nad współczesnym stanem pokoju na świecie wyrażonym w melorecytacji.

Fatima 100 - Trishagion & Przyjaciele (Wersja dla dzieci)
TrishagioN Polska

Utwór wykonuje Marta Mrówczyńska. Pierwotnie muzyka ewoluowała w kierunku jazz rocka. Jest to efekt współpracy zespołu z klawiszowcem Łukaszem Kirą.

Utwór zrealizowano w studiu Eden mieszczącym się niedaleko Torunia. Chórki napisał Krzysztof Majda z Trójmiasta.

W realizacji nagrania uczestniczyła również Anna Głogowska-Firlej, dyrygent chóru gospel z Kwidzyna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma