Ks. Jan odnowiciel przejdź do galerii

Wystarczą cztery słowa, by określić kapłańską i życiową drogę jubilata - przykładny kapłan, przyzwoity człowiek.

W konkatedrze św. Wojciecha w Prabutach w niedzielę 14 maja została odprawiona Msza dziękczynna z racji 80. urodzin ks. inf. Jana Oleksego, emerytowanego proboszcza parafii św. Wojciecha. W tym też roku przypada 55. rocznica jego święceń kapłańskich.

Marek Szulc, burmistrz Prabut, składając życzenia stwierdził, że wystarczą cztery słowa, by określić kapłańską i życiową drogę jubilata - przykładny kapłan, przyzwoity człowiek.

- Nie ma potrzeby wymieniać wszystkich szczególnych dokonań ks. proboszcza Jana, przecież spędził z nami większą część swojego kapłańskiego życia, i doskonale wie, jakim dobrym był przez te lata gospodarzem i pasterzem - mówił burmistrz Prabut.

- Ks. Jan odnowiciel mogą o nim mówić współcześni i potomni, bowiem dzieło odbudowy naszej katedry było dokonaniem wielce imponującym nawet na skalę dzisiejszych czasów - kontynuował samorządowiec.

Jak powiedział Marek Szulc, ks. inf. Jan to sumienny kapłan, dobry gospodarz. Człowiek o ciepłym, pogodnym, ujmującym sposobie bycia.

- Dziękujemy dobremu Panu Boga za łaskę obecności ks. Jana w naszym życiu i w uniżeniu prosimy o dalsze lata obcowania z nim - powiedział.

Ks. Jan Oleksy proboszczem parafii w Prabutach był w latach 1980-2013. Kiedy obejmował tę funkcję, zniszczona w czasie II wojny światowej katedra św. Wojciecha wciąż była w ruinie. Ks. Jan wraz z parafianami postanowił to zmienić. Odbudowaną konkatedrę św. Wojciecha poświęcił abp Józef Kowalczyk 3 września 2000 roku.

Ks. inf. Jan Oleksy urodził się 15 maja 1937 roku w Borzęcinie (diec. tarnowska). Święcenia kapłańskie przyjął 14 stycznia 1962 roku w Olsztynie. W latach 1992-2013 był dziekanem dekanatu Prabuty.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..