Nowy numer 25/2018 Archiwum

To nie jest teoria przejdź do galerii

- Jesteśmy pewni, że to początek czegoś wielkiego. Czego? Autentycznego życia chrześcijańskiego - mówił biskup Józef Wysocki.

- Życie chrześcijańskie to nie jest teoria - mówił biskup Józef Wysocki do młodzieży z parafii św. Brata Alberta w Elblągu, która przyjęła dziś sakrament bierzmowania. - Życie chrześcijanina to doświadczenie Boga, doświadczenie bożego działania w codziennym życiu.

- A życie zgodne z zasadami wiary to cała istota tego sakramentu, który dziś otrzymujecie - dodawał.

W homilii biskup Józef zwrócił również uwagę na słowa Pana Jezusa. - Mówił on do swoich uczniów; otrzymacie dziś wielką moc i będziecie moimi świadkami.

Kapłan wyrażał nadzieję, że młodzież zgromadzona w świątyni rozumie istotę dzisiejszej uroczystości. - Dziś także i wy otrzymacie tę wielką moc. Wierzę, że wszyscy jesteśmy pewni, że to początek czegoś wielkiego. Czego? Autentycznego życia chrześcijańskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma