Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Co daje bierzmowanie? przejdź do galerii

W znaku tego sakramentu otrzymali Trzecią Osobę Bożą.

- Przez wiele lat poznawaliście Bożą naukę, Chrystusową Ewangelię, samego Jezusa Chrystusa, jako zbawiciela. Chodziliście na katechezę, przed bierzmowaniem na specjalne nauki. Nie wszyscy je przetrwali, bo uznali, że to za duże wymagania, chociaż jak prawo jazdy robią też muszą chodzić na nauki i wymagania nie są za duże - mówił do kandydatów do bierzmowania bp Jan Styrna.

We wtorek 23 maja sakrament bierzmowania przyjęła młodzież i dorośli w parafii św. Mikołaja w Elblągu.

- Pan Jezus zwraca się do was z obietnicą, że pośle wam Ducha Świętego. Dzisiaj chce ją zrealizować. Zachęca, abyśmy otworzyli duszę i serca, abyśmy przyjęli w znaku sakramentu bierzmowania Trzecią Osobę Bożą, która chce nas obdarzać światłem Bożym, miłością Bożą, świętością Bożą - tłumaczył bp Jan.

- W pewnym momencie będziecie podchodzić do brzegów i usłyszycie słowo: „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego”. Namaszczenie krzyżmem na czole, jako znak udzielenia mocy łaski Bożej. Co wam da bierzmowanie? Ono ściślej zjednoczy was z Jezusem, jak kiedyś apostołów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma