Poznajmy go lepiej

Salwatorianie z Elbląga zapraszają na wspólne świętowanie Roku św. Brata Alberta.

17 czerwca o 12.00 w kościele św. Brata Alberta w Elblągu odbędą się uroczystości odpustowe pod przewodnictwem bp. Jacka Jezierskiego. W związku z trwającym właśnie rokiem Brata Alberta świętowanie rozciągnięte będzie aż na dwa dni.

- Na sobotnie uroczystości chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Elbląga i czcicieli św. Alberta Chmielowskiego w naszej diecezji - zachęca ks. Mieczysław Tylutki SDS, proboszcz parafii. - Zapraszamy do udziału we wspólnej Eucharystii, po której odbędzie się agapa - dodaje. W trakcie wspólnej uczty będzie można zjeść pyszną grochówkę z chlebkami brata Alberta. - Następnie o 14.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci naszego patrona. Będziemy modlić się przy jego relikwiach, a następnie będzie można je ucałować - wyjaśnia proboszcz.

Przygotowania do świętowania odpustu Roku Brata Alberta rozpoczęły się w elbląskiej parafii już w pierwszych jego dniach. - Każdy czwartek poświęcamy naszemu patronowi, a w tym roku szczególnie skupiamy się na jego osobie. Co tydzień przygotowywana jest homilia, w której objaśniamy wezwania z Ltanii do św. Brata Alberta, dzięki czemu możemy go lepiej poznać - wyjaśnia ksiądz proboszcz.

W ramach przygotowań powstała również kaplica św. Brata Alberta gdzie przechowywane są jego relikwie.

W czasie uroczystości zostanie również poświęcony nowy obraz patrona parafii. Dzieło autorstwa Mirosława Pieprzyka będzie miało rozmiary 4 x 2 m. i zawiśnie w głównym ołtarzu świątyni.

Drugi dzień świętowania to festyn parafialny. Jak co roku rada parafialna zachęca do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie atrakcji, które zawsze wzbudzają mnóstwo entuzjazmu. W tym roku także zapowiadane są różne niespodzianki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..