Iść za prawdziwą miłością przejdź do galerii

Odróżnić prawdę od fałszu.

W czwartek 25 maja sakrament bierzmowania przyjęła młodzież z parafii św. Andrzeja Boboli w Iławie.

- Jesteśmy ludem Bożym, wyznawcami Jezusa Chrystusa dwadzieścia wieków po Jego ukrzyżowaniu, zmartwychwstaniu, odejściu do Ojca i zstąpieniu Ducha Świętego - rozpoczął bp Jacek Jezierski.

- Chrześcijanin jest osobą, która wierzy w Boga. On jest dobry, sprawiedliwy, miłosierny. Zawsze jest po stronie skrzywdzonych, prześladowanych. Chrześcijan jest wyznawcą, uczniem - uczennicą - Jezusa Chrystusa.

- Jezus uczył, że trzeba szanować, wspierać człowieka w potrzebie. Każdego, bez względu na przynależność religijną. Jezus głosił przykazanie miłości bliźniego. Mój bliźni to ten, który potrzebuje pomocy, a ja mu mogę pomóc - mówił biskup elbląski.

- Chrześcijanie to wspólnoty osób otwarte na Ducha Świętego. Duch Święty sprawia, że Pan Bóg jest blisko nas. Jego głos odzywa się w naszym sumieniu, sercu. Jest to głos, który przynagla nas, by iść za prawdą. Za tym co szlachetne, za prawdziwą miłością. Duch Święty pomaga nam rozróżniać fałsz od prawdy, zło od dobra, miłość od pozornej miłości - wytłumaczył bp Jezierski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..