Młodość bez papierosa przejdź do galerii

Ulicami Elbląga przeszła młodzież wolna od nałogów.

Mateusz i Bartosz z klasy I Zespołu Szkół Mechanicznych w marszu „Młodość wolna od papierosa” szli niosąc transparent z napisem: „My marnujemy kawałek kartonu, a ty swoje życie”.  - Stwierdziliśmy, że wszystkie transparenty będą z hasłami typu: „Nie pal, bo…”. Z kolegą chcieliśmy być oryginalni - tłumaczy Mateusz.

- Mieliśmy kawałek kartonu. I to taki nie najładniejszy. Stwierdziliśmy, że takie hasło będzie pasowało do brzydkiego kartonu - dodaje Bartosz. - My zmarnowaliśmy kawałek papieru, by przejść się przez miasto, jednak o wiele gorsze jest, gdy ktoś niszczy swoje zdrowie paląc papierosy - uzupełnia Mateusz.

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Tego dnia młodzież z Elbląga przeszła ulicami miasta w marszu „Młodość wolna od papierosa”. Przygotowując się do wydarzenia każda klasa musiała ułożyć własne hasło i zrobić transparent.

Agata z klasy I z III Liceum Ogólnokształcącego na marszu miała kartkę ze słowami: „Nie pal bracie, nie bądź durny, nie spiesz się już dziś do trumny”. Jak zaznaczyła zostało ono wybrane spośród kilku ułożonych przez jej koleżanki i kolegów.

Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony w 1987 roku przez Międzynarodową Organizację Zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..