Śpiewem chwalmy Maryję przejdź do galerii

Jak co roku maj zakończyli konkursem piosenek dla Matki Bożej.

"Iskierki sięgnęły po bardzo trudny i jednocześnie tradycyjny utwór. Aniołki zaś zaśpiewały bardzo żwawo i radośnie. Koniczynki niczym kwiaty na polu swój utwór przedstawiły łagodnie. Nutki nie tylko pięknie śpiewały, ale i pokazywały. Serduszka w swoją piosenkę włożyły całe swoje gorące serca. Kropeczki wykazały się doskonałą pamięcią, zaś Kruszynki były najodważniejsze" - tak jury oceniło występy podczas IV Przeglądu Pieśni Maryjnej, który odbył się w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu.

Dzieci wykonały zarówno znane i tradycyjne pieśni, ale przedstawiły także mniej popularne utwory. - Chcemy w ten sposób kultywować nasze piękne, polskie tradycje maryjne. Przypominać najmłodszym pieśni poświęcone Matce Bożej, a także pokazywać, że można chwalić Maryję w zupełnie nowych aranżacjach piosenek - mówiła Jolanta Parasiak, prezes stowarzyszenia kierującego przedszkolem.

W takiej zupełnie nowej aranżacji dzieci wykonały pieśń "Z dawna Polski Tyś królową". - Było to wykonanie niezwykle energetyczne i oryginalne - powiedziała pani Magdalena, przewodnicząca jury konkursowego.

- Oprócz pielęgnowania polskich tradycji chcemy również pochwalić się talentem naszych dzieci - mówi pani Jola. - Kto wie czy za kilka, kilkanaście lat, któreś z nich nie będzie występowało na scenach znanych festiwali. Wtedy my z dumą powiemy: zobaczcie, on kiedyś chodził do naszego przedszkola - dodaje z uśmiechem.

Konkurs pieśni maryjnej odbywa się w Przedszkolu im. bł. Franciszki Siedliskiej co roku na zakończenie maja. Wszyscy uczestnicy, a także kadra nauczycielska ubierają się z tej okazji w błękitne szaty. Już po zakończeniu występów podopiecznych przedszkola swój talent wokalny prezentują na scenie wychowawcy i pracownicy. Występ kadry wzbudza wśród dzieci największy entuzjazm. Oklaski są dużo większe niż podczas występu rówieśników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..