Nowy numer 48/2023 Archiwum

To wszystko dla najmłodszych

Na Dzień Dziecka przygotowujemy mnóstwo atrakcji. Co najbardziej cenią nasze pociechy?

1 czerwca na dzieci z Elbląga, w różnych jego zakątkach miasta, czekały różnorakie atrakcje. Występy, konkursy, zabawy i tańce to tylko niektóre z rozrywek, jakie przygotowano na ten czas dla najmłodszych. Choć pogoda nie dopisuje, dzieci chętnie korzystają z przygotowanych dla nich zajęć, bo - jak zgodnie mówiły - to nie ona jest najważniejsza w świętowaniu Dnia Dziecka.

- Mój wymarzony Dzień Dziecka to gdybym od samego rana mógł grać z kolegami w piłkę nożną - mówi Michał. - Nie iść do szkoły, nie siedzieć na lekcjach, tylko od razu pójść na boisko i grać cały dzień - uśmiecha się.

- Ja bym chciał pójść do kina i obejrzeć moje ulubione filmy - dodaje Patryk. - Ja lubię chodzić z mamą i tatą do restauracji. Mam nadzieję, że także teraz też tam pójdziemy - zdradza swoje marzenia Szymon.

- My rodzice często obsypujemy dzieci prezentami, a jak widać, nie zawsze o to chodzi - zauważa tata Michała. - Wydaje mi się, że dzieci bardziej cenią to, że spędzą czas z bliskimi. Czy to właśnie z kolegami na boisku, czy też może z rodzicami, np. w kinie czy może przy jakiejś wspólnej grze planszowej. Myślę, że dar z własnego czasu to najlepszy prezent na Dzień Dziecka.

A okazji, by ciekawie spędzić 1 czerwca ze swoimi pociechami, było mnóstwo. Miejskie obchody tego dnia odbywały się na placu przy katedrze św. Mikołaja. Były tam strefa zabaw, strefa sportowa, a także odbywały się pokazy służb mundurowych. Najmłodsi mogli zajrzeć do wozu strażackiego, obejrzeć z bliska mundury i sprzęt funkcjonariuszy różnych formacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy