Nowy numer 50/2018 Archiwum

Dywizja NATO zamiast 16. PDZ

W lipcu do Elbląga przybędzie jedna z najważniejszych jednostek Paktu Północnoatlantyckiego na świecie.

W udzielonym TVP Olsztyn wywiadzie min. Antoni Macierewicz potwierdził, że  dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, znajdujące się dotychczas w Elblągu zostanie przeniesione.

Odwiedzający targi proobrone Pro Defense w Ostródzie min. Macierewicz powiedział, że w lipcu w Elblągu zacznie funkcjonować dowództwo Wielonarodowej Dywizji NATO.

- Jedna z najważniejszych jednostek NATO na całym świecie - zaznaczył min. Macierewicz w programie „Opinie”. - Elbląg staje się jednym z najważniejszych punktów, miast, serdeczne gratulacje.

- W związku z tym przenosimy dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej do innego miejsca, ale mogę zapewnić, nie zdradzając szczegółów, że ta dywizja nadal pozostanie na flance wschodniej - poinformował.

Informacje o przeniesieniu dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej pojawiły się kilka dni temu. Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga, poinformowała, że 1 czerwca Witold Wróblewski wystosował pismo do prezydenta Andrzeja Dudy, min. Antoniego Macierewicza i szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszka Surawskiego. W piśmie prezydent Elbląga "wyraził swój niepokój w związku z docierającymi do nas informacjami oraz przedstawił argumenty przemawiające za pozostawieniem Dowództwa 16. PDZ w Elblągu".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy