Nowy Numer 21/2019 Archiwum

On da ci wielką moc przejdź do galerii

Sakrament bierzmowania przyjęła młodzież z parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.

- Przed laty zostaliście powołani przez Kościół, abyście w każdą niedzielę i każde święto uczestniczyli tu w Eucharystii - mówił do kandydatów do bierzmowania bp Józef Wysocki.

- Zobaczcie, jak niewielu jest, tych którzy są wierni temu powołaniu, wezwaniu. Każdą niedzielę rzeczywiście przeżywają, jak małą Wielkanoc.

W dalszej części homilii bp Wysocki powiedział, że jeśli od chwili chrztu Kościół ma być dla ludzi domem, a oni nie biorą udziału we Mszy św. to są jak bezdomni.

- Jak bezdomni błąkający się po różnych bezdrożach dzisiejszego świata. Dlatego zawsze jesteś zapraszany do nawrócenie i pełnego udziału w Eucharystii - zaznaczył.

- Duch Święty przychodzi w ciszy. Przychodzi, zewnętrznie, w sposób niezauważalny, ale On da ci wielką moc. Tylko najpierw musisz zacząć poważnie traktować Chrystusa, poważnie traktować swoje życie. Dlatego twoje życie od dzisiaj powinno się opierać na trzech filarach: Słowie Bożym, Eucharystii i wspólnocie - wymienił bp Wysocki. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL