Ta modlitwa wchodzi w krew przejdź do galerii

1305, 306, 213 - czyli Apostolat Margaretka diecezji elbląskiej w liczbach.

Pani Małgorzata z parafii św. Brunona w Elblągu do Apostolatu Margaretka należy od 5 lat. W poniedziałki modli się za ks. Artura Puchalskiego, a w czwartki - za bp. Jacka Jezierskiego. Propozycję wstąpienia do wspólnoty pani Małgorzata usłyszała tuż po tym, jak zamieszkała na terenie tej parafii. - Po latach modlitwa ta wchodzi w krew. Pamięta się o niej - mówi.

Pan Jan z parafii św. Andrzeja Boboli ze Sztumu modlitwą obejmuje ks. Jerzego Cholewińskiego. - Mam Koronkę Pokoju. Odmawiam ją w każdą niedzielę. Przez lata przyzwyczaiłem się. O modlitwie za ks. Jerzego zawsze pamiętam, choć gdy ma imieniny, nie zawsze do niego dzwonię - opowiada.

W sobotę 10 czerwca osoby tworzące Apostolat Margaretka w diecezji elbląskiej spotkały się w parafii św. Pawła Apostoła w Elblągu. Było to 8. tego typu spotkanie. W diecezji elbląskiej udokumentowanych jest 306 margaretek. Za kapłanów modli się 1305 osób. Z kolei kapłanów objętych tą modlitwą jest 213.

Na sobotnie spotkanie przyjechały osoby m.in. z: Elbląga, Dzierzgonia, Iławy, Nowego Dworu Gdańskiego, Prabut, Pasłęka, Susza, Sztumu, Malborka, Żuławki, Pomorskiej Wsi, Jegłownika, Sorkwit i Warszawy.

W programie spotkania były konferencja wygłoszona przez ks. Ryszarda Półtoraka, przedstawienie teatralne, modlitwa różańcowa w intencji kapłanów, agapa. Punktem kulminacyjnym była Msza św.

- Każdy z nas doświadcza jakiegoś cierpienia - fizycznego czy duchowego. Z tego cierpienia możemy uczynić naszą ofiarę, czyli oddać to cierpienie Panu Bogu. Włączyć się w duchową walkę. Wtedy moja ofiara staje się darem. Darem dla Kościoła, darem we wspólnocie Kościoła - mówił w homilii o. Grzegorz Piśko, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Elblągu. - Tym darem jest modlitwa, którą ofiarujemy w intencji kapłanów - wytłumaczył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..