Nowy numer 50/2018 Archiwum

Spotkaliśmy się z Janem Pawłem II

We wtorek 6 czerwca minęła 18. rocznica wizyty Jana Pawła II w Elblągu.

Ojciec Święty przybył do miasta o 17.10. Czekało na niego ok. 250 tys. diecezjan. W czasie modlitewnego spotkania kard. Józef Glemp poprowadził nabożeństwo czerwcowe. W homilii Jan Paweł II powiedział: „Przyszliśmy tu dzisiaj, aby poprzez to nabożeństwo kontemplować miłość Pana Jezusa, Jego współczującą dobroć dla każdego człowieka. Kontemplować Jego Serce gorejące miłością do Ojca, w pełności Ducha Świętego. Chrystus, który nas miłuje, ukazuje nam swe Serce jako źródło życia i świętości, jako źródło naszego odkupienia” – mówił do zebranych papież.

Specjalnie na spotkanie usypano 9-metrowy kopiec, na nim ustawiono ołtarz. Obecnie ołtarz i ambonka znajdują się w kościele św. Wojciecha w Kwidzynie. Tuż po rozebraniu instalacji metalowe elementy przewieziono do budującego się kościoła Chrystusa Króla w Iławie, a krzyż został umieszczony na dachu budynku seminaryjnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy