Nowy numer 3/2019 Archiwum

On kieruje naszym życiem przejdź do galerii

To Duch Święty ostrzega ludzi.

- Dojrzały chrześcijanin żyje w łasce, bez grzechów. On żyje darem czystego serca. Dlatego korzysta z sakramentu pokuty. Nie żyje w grzechu. Kto żyje w grzechu, staje się jego niewolnikiem. Grzech go ubezwłasnowolnia - powiedział do kandydatów do bierzmowania bp Józef Wysocki. - Ilu dziś jest ludzi żyjących jak nędzarze, a mogliby być wspaniali - dodał.

Sakrament bierzmowania w sobotę 17 czerwca przyjęła młodzież z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku.

Mówiąc do młodzieży, bp Józef zaznaczył, że życie chrześcijanina jest życiem kierowanym. Choć nieraz ludzie ochrzczeni sami chcą kierować swoim życiem. Układają je bez Boga. - Oni nie kierują się tym, do czego powołał ich Duch - wskazał. Ludzie ochrzczeni zostali powołani do tego, by m.in. służyć innym, by się rozwijać.

- Jeśli żyjemy w jedności z Duchem Świętym, On nas przestrzega ostrzega, oświeca - zapewnił bp Józef.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy