Nowy numer 50/2018 Archiwum

Lider poszukiwany

To wolontariat, który pozwala zdobyć doświadczenie zawodowe.

Choć o projekcie „Szlachetna Paczka” najwięcej słyszymy w grudniu, to tak naprawdę osoby zaangażowane w nią pracują przez cały rok. Obecnie trwa poszukiwanie liderów. W województwie warmińsko-mazurskim koordynatorzy akcji czekają na chętnych, by być liderem rejonu w Pasłęku.

“Właśnie rozpoczęliśmy najważniejszy moment dla naszego programu - poszukiwania Liderów Paczki, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni zorganizują pracę wolontariuszy w 960 lokalizacjach w całej Polsce. Proponujemy im nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy - związanych z zarządzaniem zespołem, project managementem, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych” - informują osoby ze Stowarzyszenia “Wiosna”.

- Program jest oparty na idei mądrej pomocy. „Szlachetna Paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie - przypomina Marta Podgórska, koordynator regionalny projektu „Szlachetna Paczka” w województwie warmińsko-mazurskim.

Zadaniem lidera jest całoroczne zarządzanie projektem „Szlachetna Paczka” w swoim rejonie. To on zarządza zespołem wolontariuszy, organizuje ich pracę, nawiązuje współpracę z firmami i instytucjami. Organizuje również finał „Paczki”.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcje proszone są o zgłoszenie się do koordynatorów projektu do 30 czerwca przez stronę www.superw.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy