Nowy numer 47/2023 Archiwum

Warto było tu przyjechać

Przez pięć dni rozważają słowa „Wyszedł i przywołał” (Mk 3, 13).

Do środy 28 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu trwają rekolekcje powołaniowe. Tym razem bierze w nich udział 15 chłopców. Prowadzącym jest ks. Sławomir Milde, a pomaga mu 3 kleryków.

- Co roku Duch Święty daje swoje światło, kiedy wybierany jest temat rekolekcji. Później okazuje się, że przygotowując je pod kątem tego tematu fajnie wychodzi - mówi ks. Sławek.

Hasłem obecnych rekolekcji są słowa „Wyszedł i przywołał” (Mk 3, 13). - Przez kolejne dni rekolekcji przyglądaliśmy się uczniom, czyli apostołom na podstawie Ewangelii św. Marka. Przyglądaliśmy się ich drodze z i za Jezusem - tłumaczy ks. Sławek.

Po raz pierwszy na rekolekcje powołaniowe przyjechał Bartosz Adamkiewicz z parafii św. Wojciecha w Prabutach.

- Przyjechałem tu przede wszystkim z ciekawości. Ciekawiło mnie jak tu jest, jak to wszystko funkcjonuje? Jak wygląda codzienne życie ludzie, którzy tutaj przebywają? Chciałem poznać to miejsce - opowiada. - A także pomyśleć, czy to może moja droga.

Przyjazd na rekolekcje to poznanie nowych ludzi. To - jak wskazuje Bartosz - także jest bardzo ciekawe, bo każdy z nas jest inny.

- Uważam, że było bardzo fajnie. Warto było tu przyjechać. Poznałem tu wiele ciekawych osób, z którymi mam nadzieję, że będę utrzymywał kontakt. Na facebooku już się „dodaliśmy” do znajomych. 

- Kiedyś trochę bałem się tu przyjść. Teraz stwierdzam, że tu jest pozytywnie. Bardzo dobrze - kontynuuje Amadeusz Babiel z parafii św. Mikołaja w Elblągu.

Amadeusz jest jedną z osób, które ks. Sławek poprosiło o posługę muzyczną w czasie rekolekcji. - Jednak służyć muzycznie zaczęliśmy dopiero po pewnym czasie. Do tego momentu stałem się uczestnikiem tych rekolekcji. Zacząłem słuchać. Zaczęło to do mnie trafiać - zaznacza. Na kolejne rekolekcje - jak zapewnia - z pewnością też przyjdzie.

Rekolektanci codziennie uczestniczą we Mszy św. W poniedziałek byli we Fromborku. Eucharystię przeżywali w katedrze Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja. Dzień rozpoczynają od modlitwy porannej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później jest konferencje, medytacja Słowa Bożego. We wtorek było nabożeństwo pokutne. Dzień kończą nabożeństwem wieczornym.

Rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu rozpoczęły się 24 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy