Nowy numer 3/2019 Archiwum

Niezapomniana wyprawa przejdź do galerii

Nagrodą za całoroczną służbę przy ołtarzu może być przygoda w starym grodzie.

Kolejny już raz schola i służba liturgiczna ołtarza z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zaczyna wakacje wycieczką, która jest formą podziękowania za cały rok posługi na Eucharystii. Tym razem pojechali do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu oraz do Solca Kujawskiego.

- Wyruszyliśmy wcześnie rano, co już było niezłym wyczynem, biorąc pod uwagę, że to był pierwszy dzień wakacji - mówi pan Walerian Lewko. Jak zwykle stałym punktem początkowym wyjazdu jest amerykańska restauracja z hamburgerami. - Po tym właściwie mogliśmy już wracać - śmieje się opiekun grupy.

Tak się jednak nie stało. Zwiedzanie Torunia rozpoczęli od Starego Miasta, by tam zrobić sobie wspólne zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika i zakupić pamiątki.

Kolejnym punktem był tajemniczy Młyn Wiedzy. Miejsce nauki przez zabawę – i to jaką! - Mogliśmy wszystkiego dotykać, eksperymentować, tworzyć własne filmowe historie, budować, kręcić, malować, składać, lać wodę etc. Tylko jednej rzeczy nie było wolno nam dotykać. Było to tajemnicze Wahadło Foucaulta dowodzące obrót ziemi wokół własnej osi. Przechodząc przez kolejne kondygnacje Młyna, nawet nie zauważyliśmy, kiedy minęły trzy godziny - opowiada pan Walerian.

Na obiad, uczestnicy wycieczki udali się do Solca Kujawskiego. Po zjedzeniu pysznego posiłku już na terenie Juraparku wycieczkowicze ruszyli ścieżką dydaktyczną oglądać dinozaury, brontozaury, pterodaktyle etc.

Po prehistorycznej przygodzie nadszedł czas na powrót do domu. W zgodnej ocenie uczestników była to niezapomniana wyprawa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy