Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kierunek: Łódź Piotrowa

Tak Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży promuje życie.

Wyruszyli z Gdańska. Wieczorem dotarli do Elbląga. Jadą do Łodzi, promując życie. - Co roku staramy się odwiedzać inne miasta, miejscowości. Niektóre oczywiście się powtarzają, ale jest urozmaicenie. Chcemy docierać do innych ludzi. Do tych którzy nie słyszeli jeszcze o inicjatywie i nie dotarły do nich materiałem pro life - mówi Karolina Pluta, rzecznik prasowy trasy z Gdańska do Łodzi.

W tym roku Rajd dla Życia odbywa się po raz ósmy. Pielgrzymowanie to jest dzieleniem się świadectwem o wartości życia ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażeniem sprzeciwu wobec aborcji oraz promowaniem duchowej adopcji dziecka poczętego.

Tegoroczny Rajd dla Życia wyruszył 1 lipca. Grupa z Gdańska w ciągu tygodnia pokona dystans ponad 560 km. Przejadą przez osiem diecezji. Odwiedzą m.in. Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Żelazową Wolę, Sochaczew, Łowicz. Dotrą do Łodzi zgodnie z hasłem „Kierunek Łódź Piotrowa”.

Jak informuje Karolina Pluta uczestnicy Rajdu dla Życia prowadzą spotkania o tematyce pro life w parafiach, które ich goszczą. Rozdają ulotki.

Organizatorem Rajdu dla Życia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. W pielgrzymce jadą osoby związane ze wspólnotą, jak i spoza niej.

Do Elbląga dotarło dziewięć osób. Spotkali się z młodzieżą z parafii św. Rafała Kalinowskiego.

Druga trasa Rajdu dla Życia prowadzi z Oświęcimia do Łodzi.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy